Yanmadan Isıtmalı Çalışan Ürün ve Özellikleri

Yanmayan Isı cihazları nasıl çalışır?

Yakmayan Isıtma Tütün cihazları, tütünü yaklaşık 350°C sıcaklığa ısıtarak çalışır. Bu sıcaklık, tütündeki nikotini ve aromaları açığa çıkaracak kadar yüksektir, ancak yanmaya veya duman oluşturmaya yetecek kadar yüksek değildir. Tütün ısıtıldığında, kullanıcı tarafından solunan bir aerosol açığa çıkar.

Çoğu Isı-Yakma ürünü, pille çalışan bir cihaza yerleştirilen özel olarak tasarlanmış bir tütün çubuğu kullanır. Cihaz, tütünü doğru sıcaklığa ısıtıyor ve ardından kullanıcının soluması için aerosolü serbest bırakıyor. Kullanılan yanmaz ısıtma cihazına bağlı olarak işlem genellikle 3-6 dakika sürer.

Isınmayan Yanmayan Ürünlerin Faydaları

Tütün yakıldığında çoğu kanserojen olduğu bilinen binlerce zararlı kimyasal içeren duman oluşturur. Isıtılmış tütün ürünlerinin ürettiği emisyonlar tipik olarak normal sigara dumanından daha az seviyelerde olur.

Heets çubukları diğer yanma sistemine sahip ürünlerden farklı olarak buhar üretir ve hiç bir koku bırakmaz. Bu cihazlar duman oluşturmadığından, genellikle sigara içmeyle ilişkilendirilen aynı güçlü, kalıcı kokuyu üretmezler. Bu, dikkat çekmeden sigara içmek isteyenler için onları daha gizli bir seçenek haline getiriyor.

 

Buna ek olarak, yanmayan ısı cihazının başlangıç ​​maliyeti 700 TL civarında olsa da, bu ürünleri zaman içinde kullanmak, geleneksel sigara içmekten çok daha ucuz olacaktır; bir paket tütün çubuğu, bir sigaranın ortalama fiyatının yarısından daha az olabilir.

*Sigaraların ortalama fiyatının paket başına 11,94 £ olduğu varsayılmaktadır. Kaynak: ONS veri kümesi. Ortalama fiyat – Sigaralar 20 kral filtre, 2021.

Heat-Not-Burn ürünleri geleneksel sigara içmeye iyi bir alternatif midir?

Heat-Not-Burn ürünleri, tütün tüketmenin daha az zararlı bir yolunu arayanlar veya sigarayı tamamen bırakmaya çalışanlar için iyi bir seçenek olabilir. Ancak Heat-Not-Burn ürünlerini daha önceden sigara içmeyen kişilere önermiyoruz .

Tamamen risksiz olmasalar da, sigarayı tamamen bırakmadan zararlı kimyasallara maruz kalmayı azaltmak isteyenler için uygun bir seçenek olabilirler. Tüm tütün ürünlerinde olduğu gibi, uzun vadeli sağlık sorunları riskini azaltmak için Isıtılmış tütün ürünlerini sorumlu bir şekilde ve ölçülü olarak kullanmanız çok önemlidir.

Isıtmalı Tütün elektronik sigara ile aynı mıdır?

Isıtılmış tütün ürünleri ve elektronik sigara çeşitleri olmasına rağmen aynı şey değildir. Isıtılmış tütün ürünleri, tütünü yakmadan yüksek bir sıcaklığa ısıtarak işlev görürken elektronik sigara ürünleri, bir sıvıyı (e-sigara likit) ısıtmak ve kullanıcının daha sonra soluduğu bir buhar üretmek için elektronik bir cihaz kullanır.

Isıtılmış tütün ürünlerinde gerçek tütün kullanılırken elektronik sigara ürünlerinde kullanılan sıvı propilen glikol, bitkisel gliserin, aromalar ve nikotinden oluşur (bazı e-sıvılar nikotinsiz olmasına rağmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...